Την φετινή σεζόν ολοκλήρωσαν σήμερα τόσο οι Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά όσο και ο Μέγας Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου, καθώς με το τελικό μεταξύ τους ισόπαλο αποτέλεσμα, 1-1, οι μεν γηπεδούχοι κατέλαβαν την ένατη θέση παραμένοντας στην κατηγορία, ενώ οι δε φιλοξενούμενοι τερμάτισαν στην έβδομη χάνοντας τελικά το τρένο των πλέι-οφ και την έκτη θέση την οποία πήραν οι Κανονιέρηδες.

Μετά από ένα αναγνωριστικό δεκάλεπτο η πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή ήρθε στο 11’, όταν ο Δέλλιος έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ εξ αριστερών, με τη μπάλα να παίρνει ύψος και να σκάει στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα άουτ. Η επόμενη φάση περιείχε και το πρώτο τέρμα της συνάντησης, σε μια στιγμή που ξεκίνησε από το σουτ του Νικολαΐδη, η μπάλα κόντραρε με αποτέλεσμα να στηθεί μπροστά στα πόδια του Παπαδόπουλου ο οποίος με δυνατό σουτ εντός περιοχής νίκησε τον Κάμπα και έκανε το 0-1. Περίπου πέντε λεπτά αργότερα ο Νικολαΐδης ενώ ήταν έτοιμος να πλασάρει από τα όρια της περιοχής, ο νεαρός πορτιέρο των Λύκων λειτούργησε ως λίμπερο και έδιωξε τον κίνδυνο από την εστία του. Τελευταία ευκαιρία για γκολ πριν εκπνεύσει το πρώτο 45λεπτο σημειώθηκε στο 43’, με τον Γκαντίνο να πλασάρει από θέση πλάγια και δεξιά εντός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε σύρριζα άουτ δίπλα από το δοκάρι.

Στην επανάληψη οι Λύκοι ανέβασαν την απόδοση τους και προσπάθησαν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία, όπως για παράδειγμα στο 56’ με το σουτ του Γκότση, ο οποίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά το σουτ που έκανε μπλόκαρε ο Χαλκιάς. Ακολούθησαν δύο ευκαιρίες του Μελισσοχωρίου με τον Νικολαΐδη (61’) και τον Λασκαρίδη (71’), ωστόσο αμφότερες δεν κατέληξαν σε γκολ, αφού στην πρώτη ο Κάμπας απέκρουσε το σουτ, ενώ στη δεύτερη η απευθείας εκτέλεση φάουλ πέρασε άουτ. Οι προηγούμενες φάσεις φάνηκε πως αφύπνισαν τους παίκτες του Σωκράτη Χουνουζίδη και με τη σειρά τους έχασαν άλλες τόσες. Στο 80’ ο Γκότσης σούταρε αδύναμα και ο τερματοφύλακας του Μεγάλου Αλεξάνδρου μπλόκαρε, ενώ στο 82’ ούτε ο Καμπούρης τα κατάφερε και σούταρε άουτ. Ότι δεν ήρθε όμως νωρίτερα, ήρθε στο 84’ από τον Καμπούρη που εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας του Μελισσοχωρίου και με κοντινό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στη συνέχεια ούτε ο Λασκαρίδης στο 88’, ούτε ο Νικολαΐδης στο 93’ βρήκαν στόχο και οι προσπάθειες τους έφυγαν εκτός της εστίας του Κάμπα με την ισοπαλία να διατηρείται ως το φινάλε.

Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά (Σωκράτης Χουνουζίδης): Κάμπας, Αγγέλου (62’ Αμανατίδης), Πόζογλου Γ.τ.Φ., Ζερβίδης, Δέλλιος, Πόζογλου Γ.τ.Ε., Ασατριάν, Ευθυμιάδης (59’ Γάκης), Καμπούρης, Γκότσης, Χατζήπαπας (52’ Κουκουλέκης).

Μέγας Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου (Γιώργος Παρισόπουλος): Χαλκιάς, Τσελιούδης, Λασκαρίδης, Πρασσάς, Δάντσης, Παπαδόπουλος, Σαραφίδης, Χαραλαμπίδης, Νικολαΐδης, Γκαντίνος (77’ Τορπουζίδης), Πετρούδης (73’ Κοσμίδης).