wrapper

To «erasitexnika.gr» σκιαγραφεί τους νέους ομίλους της Α’ κατηγορίας και σας ενημερώνει για το ποιές ομάδες άλλαξαν όμιλο, σε τι ποσοστό παρέμειναν ίδιοι οι όμιλοι και αρκετές ακόμα πληροφορίες. Αναλυτικά:

A’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

* Πέρσι συμμετείχαν 14 ομάδες, φέτος 15

* 12 ομάδες θα συμμετέχουν και φέτος στον ίδιο όμιλο (ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου, ΑΕ Ευόσμου, ΠΑΟΚ Κυμίνων-Μαλγάρων, Αστέρας Αμπελοκήπων, ΑΟ Μεσήμβριας, Σμυρναικός Βαθυλάκκου, Μακεδονικός Γέφυρας, Αξιός Ανατολικού, Ελευθεριακός, Δόξα Αδένδρου)

* Η σύνθεση του ομίλου παρέμεινε ίδια λοιπόν κατά 10/15 = 66,6%

* Από τον περσινό όμιλο απουσιάζουν φέτος οι εξής 4 ομάδες: ΠΑΟ Κουφαλίων (Α1), Αίας Ευόσμου (Α1), Εθνικός Μαλγάρων (Β) και ΑΕ Αμπελοκήπων (Β)

* Ο φετινός όμιλος εμπλουτίστηκε με τις εξής 5 ομάδες: Μ. Αλέξανδρος Καλοχωρίου (πέρσι στη Β), Νίκη Ευκαρπίας (Β), Ομόνοια Σίνδου (Α1), Δόξα Ελπίδας (Β) και Ιωνικός (μετακόμισε από τον δεύτερο όμιλο)

* 5 οι ομάδες της πόλης (Θεσσαλονίκη)

 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

* Πέρσι συμμετείχαν 16 ομάδες, φέτος 15

* 8 ομάδες θα συμμετέχουν και φέτος στον ίδιο όμιλο (ΠΑΟΔ, Ακρίτες Συκεών, Μελιτέας, Ομόνοια Σταυρούπολης, Αναγέννηση 2005, ΑΣ Νεάπολης, Κεραυνός Αγ. Παύλου, ΠΑΕ Τερψιθέας-Ευαγγελίστριας)

* Η σύνθεση του ομίλου παρέμεινε ίδια μόνο κατά 8/16 = 50%

* Από τον περσινό όμιλο απουσιάζουν φέτος οι εξής 8 ομάδες: Φοίνικας Πολίχνης (Α1), Ιωνικός (μετακόμισε στον πρώτο όμιλο), Κεραυνός Ωραιοκάστρου (πήγε στον τέταρτο όμιλο), Αστραπή Μεσσαίου (στον τέταρτο όμιλο), ΑΕ Φιλύρου (στον τέταρτο όμιλο), Δόξα Δρυμού (στον τέταρτο όμιλο), Ν. Γενεά Ασβεστοχωρίου (Β), Νίκη Νεοχωρούδας (Β)

* Ο φετινός όμιλος εμπλουτίστηκε με τις εξής 7 ομάδες: ΑΕ Καλλιθέας Π.Φ. (Β), ΑΕ Φαλήρου (από τον τρίτο όμιλο), Δόξα Αγ. Παύλου (Β), Εθνικός Πυλαίας (από τον τρίτο όμιλο), Ένωση Συκεών (Α1), Πέρα (Β), Ποσειδώνας Καλαμαριάς (από τον τρίτο όμιλο)

* 15 ομάδες πόλης
 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ

* Πέρσι συμμετείχαν 16 ομάδες, φέτος 15

* 10 ομάδες θα συμμετέχουν και φέτος στον ίδιο όμιλο: Αχιλλέας Περαίας, Αναγέννηση Επανομής, Φοίνικας Καλαμαριάς, Αναγέννηση Ρυσίου, Χελιδόνια, Ορφέας Σουρωτής, Μαραθώνας, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Αγ. Γεώργιος, Ατρόμητος Αγ. Αντωνίου

* Η σύνθεση του ομίλου παρέμεινε ίδια κατά 10/15 = 66,6%

* Από τον περσινό όμιλο απουσιάζουν φέτος οι εξής 4 ομάδες: Νίκη Μεσημερίου (Α1), Ποσειδώνας Καλαμαριάς (πήγε στον δεύτερο όμιλο), ΑΕ Φαλήρου (πήγε στον δεύτερο όμιλο), Εθνικός Πυλαίας (πήγε στον δεύτερο όμιλο)

* Ο φετινός όμιλος εμπλουτίστηκε με τις εξής 5 ομάδες: ΑΕ Κρήνης (Β), Αστέρας Ραιδεστού (Α1), Ατρόμητος Πλαγιαρίου (Β), Ατρόμητος Τριαδίου (Β), ΠΑΟΝΕ (Α1)

* 5 ομάδες πόλης


Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ

* Πέρσι συμμετείχαν 11 ομάδες, φέτος 15

* 6 ομάδες θα συμμετέχουν και φέτος στον ίδιο όμιλο: Μακεδονικός Ασκού, ΠΑΟ Δορκάδας, Εθνικός Λαγυνών, Κεραυνός Κολχικού, Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου, Άρης Καβαλαρίου

* Η σύνθεση του ομίλου παρέμεινε ίδια κατά μόλις 6/15 = 40%

* Από τον περσινό όμιλο απουσιάζουν φέτος οι εξής 3 ομάδες: Θύελλα Περιστερώνα (Α1), Μακεδονικός Λητής (Α1), Εθνικός Σοχού (Β)

* Ο φετινός όμιλος εμπλουτίστηκε με τις εξής 9 ομάδες: ΑΕ Φιλύρου (από τον δεύτερο όμιλο), Άρης Ξηροποτάμου (Β), Αστέρας Ανάληψης (Β), Αστραπή Μεσσαίου (από τον δεύτερο όμιλο), Διγενής Μονολόφου (Α1), Δόξα Ασσήρου (Β), Δόξα Δρυμού (από τον δεύτερο όμιλο), Κεραυνός Ωραιοκάστρου (από τον δεύτερο όμιλο), ΜΑΣ Στίβου (Β)

* 1 ομάδα πόλης

 

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Προσθήκη σχολίου

Σχετικά Άρθρα