wrapper

Ατρόμητος Πλαγιαρίου - ΠΑΟ Νέων Επιβατών 0-4 (ρεπορτάζ)

Άλωσε την έδρα του Πλαγιαρίου ο ΠΑΟ Νέων Επιβατών επικρατώντας εύκολα του τοπικού Ατρόμητου με σκορ 4-0 και μάλιστα πέρασε στην πρώτη θέση, μαζί με τον Αετό Βασιλικών που αγωνίζεται αύριο εκτός έδρας με τον Εθνικό Πυλαίας. 

ΑΣ Νεάπολης - Μακεδονικός Ασκού 3-1 (ρεπορτάζ)

Βαθμούς χρυσάφι βρήκε κόντρα στον Μακεδονικό Ασκού ο ΑΣ Νεάπολης που κέρδισε με 3-1 τον αντίπαλο του, αναρριχήθηκε στη μέση του σχετικού πίνακα και ξεπέρασε τους "πράσινους".

ΠΟ Ξηροκρήνης - Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου 0-0 (ρεπορτάζ)

 Σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια του πρώτου ομίλου της Β' κατηγορίας ο πρωτοπόρος Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου δεν κατάφερε να κερδίσει και τον ΠΟ Ξηροκρήνης, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες,  ύστερα από ένα δίκαιο σε γενικές γραμμές σκορ 0-0.

Γερμανική Ακαδημία - Φοίνικας Καλαμαριάς 0-1 (ρεπορτάζ)

Τη νίκη που τον διατηρεί σε τροχιά τίτλου κατόρθωσε να πετύχει εκτός έδρας μάλιστα ο Φοίνικας Καλαμαριάς υποτάσσοντας τη Γερμανική Ακαδημία με σκορ 0-1.

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (ρεπορτάζ)

Έπιασε κορυφή, έχοντας και ένα παιχνίδι παραπάνω βέβαια,  με τη σημερινή του νίκη ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου που ξεπέρασε εύκολα και με σκορ 3-0 το εμπόδιο του ΓΣ Ηλιούπολης.

ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ  3

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  0

Σκόρερ: Παρούσης 14', Σακκόγλου 22', 35' 

ΑΟΚ: Κουγιουμτζόγλου, Ταταρίδης, Κουνουπάκης, Σαρρής, Στεργιανός, Μιμηκόπουλος, Σειτανίδης, Συμεωνίδης, Μούτσα, Σακκόγλου, Παρούσης

Αγωνίστηκαν και οι Μιμηκόπουλος Γ., Τσεβρεντζής, Δάσιος, 

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Αθανασούδης, Αλεξανδρίδης, Ναζλίδης, Αποστόλου, Γκαραγκούνης, Πίκιος, Καρατζάς, Σαββίδης, Καφαλίδης, Λαδέας, Θεοδοσίου

Αγωνίστηκαν και οι Στογιαντζάκης, Καρτσακλής, Παπαδόπουλος Ε., Κρουστάλης 

Τα τελικά αποτελέσματα του Σαββάτου 17 Νοεμβρίου 2018

Τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους σημερινούς αγώνες είναι τα εξής: 

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
——————————————
ΑΕ Ευόσμου – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Φοίνικας Πολίχνης – Καμπανιακός 1-1


Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(9η αγωνιστική)
——————————————————
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-0


Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(9η αγωνιστική)
——————————————————
ΑΣ Νεάπολης – Μακεδονικός Ασκού 3-1
ΠΑΟΚ Σταυρού – ΑΕ Ελπίδα Τούμπας 4-2


Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(9η αγωνιστική)
——————————————————
Νίκη Μεσημερίου – Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης 2-2
Ατρόμητος Πλαγιαρίου – ΠΑΟΝ Επιβατών 0-4
Αστέρας Ραιδεστού – ΑΕ Κρήνης 0-1


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
——————————————————
ΠΟ Ξηροκρήνης – Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου 0-0 
Ελπίδες Χαλάστρας – Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά 0-0
Ομόνοια Σταυρούπολης – Σταυραετός Ευξεινούπολης 3-1
Ολυμπος Δενδροποτάμου – Ορφέας Αγίας Τριάδας 3-0 α.α.

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
——————————————————
ΜΑΣ Αγχιάλου – Αγροτικός Αστέρας 2016 υποδομή 3-0
Μακεδονικός Μοναστηρίου – Εθνικός Μετεώρων 1-2


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
——————————————————
Ενωση Συκεών – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 1-0


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
——————————————————
Δράση Αρδαμερίου – ΑΕ Αγ.Γεωργίου 3-1
Βρασίδας Βρασνών – Δάφνη Ευαγγελισμού 3-0


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
——————————————————
Ατρόμητος Τριαδίου – Κισσός Χορτιάτη 1-3
ΑΕ Πυλαίας – Προοδευτική 0-0
Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής – Ιωάννης Παπάφης 0-1


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
——————————————————
Αργοναύτης Καλαμαριάς – Αριστοτέλης 2-6
Γερμανική Αθλητική Ακαδημία – Φοίνικας Καλαμαριάς 0-1


Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(1η αγωνιστική – ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)
——————————————————
ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θ. – Κυψέλη Νεάπολης 3-3

ΑΕ Ευόσμου - Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1 (ρεπορτάζ)

Άλλη ομάδα μοιάζει τις τελευταίες αγωνιστικές ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, που κέρδισε με 0-1 την ΑΕ Ευόσμου και ανέβηκε πλέον στη μέση της βαθμολογίας. 

Σχετικά Άρθρα